KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 13568665
nr 1356 8665
Jonas Silfverling
(1703-1760), Sverige
Gravyr, Sigtuna. Signerad, daterad 1732, ca 11x23 cm
Jonas Silfverling, svensk guldsmed och grafiker född 1703 i Vadstena, död 1760 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 19:07:39
23/10 17:51:39
350 kr
23/10 21:59:40
Jonas Silfverling
Läs mer om Jonas Silfverling